[PTA]
STRONA GŁÓWNA   O PTA   KONTAKT    RSS   

Światowy Dzień Astmy 2013

2013-05-08

Światowy Dzień Astmy 2013

7 maja 2013 roku obchodzimy już po raz piętnasty Światowy Dzień Astmy (World Asthma Day – WAD). Jest to przedsięwzięcie Światowej Inicjatywy na Rzecz Astmy (GINA) międzynarodowej organizacji zrzeszającej instytucje i organizacje, które działają na rzecz ograniczania zdrowotnych i społecznych skutków astmy.

Światowy Dzień Astmy organizowany jest od 1998 roku w każdy pierwszy wtorek maja. W pierwszym roku obchody zorganizowano w 35 krajach – obecnie Światowy Dzień Astmy obchodzony jest w blisko 100 państwach. Celem tej inicjatywy jest zwrócenie społecznej uwagi na narastający problem zdrowotny, społeczny i ekonomiczny jakim staje się astma na całym świecie.

Hasła tegorocznego Światowego Dnia Astmy dotyczą możliwości i konieczności kontroli tej choroby - You Can Control Your Asthma i It's Time to Control Asthma. Mają one zwrócić uwagę lekarzy i pacjentów na to, że z astmą można normalnie żyć i funkcjonować, o ile jest ona właściwie leczona i kontrolowana. Tej tematyce będzie poświęcone również IV Kliniczne Forum Ekspertów, które odbędzie się w Serocku w dniach 26-28 września 2013 r. Hasłem Forum będzie „Ciężka astma, POChP, zespół nakładania – najnowsze doniesienia i nowe możliwości leczenia”. Szczegóły dotyczące tego spotkania dostępne są na tej stronie internetowej - http://forum2013.pta.med.pl


© POLSKIE TOWARZYSTWO ALERGOLOGICZNE
Mapa StronyPolityka Prywatności
Ilość wizyt: 876525