[PTA]
STRONA GŁÓWNA   O PTA   KONTAKT    RSS   

Regionalne spotkania Szkoły Podyplomowej PTA

2008-10-26

W dniu 25 października 2008 roku w Teatrze Nowym w Łodzi odbyło się pierwsze spotkanie Podyplomowej Szkoły PTA – Nowoczesna Alergologia w tym półroczu.

W spotkaniu wzięło udział ponad 200 lekarzy rodzinnych/podstawowej opieki zdrowotnej oraz lekarzy innych specjalności szczególnie zainteresowanych tematyką alergologii. W programie sympozjum znalazły się takie zagadnienia jak problem astmy i alergicznego nieżytu nosa, terapia przeciwhistaminowa, lecznictwo dermatologiczne chorób alergicznych oraz alergie oczu.

Celem spotkań Szkoły Podyplomowej jest dostarczenie uczestnikom najnowszej wiedzy alergologicznej, przekazanie praktycznych informacji oraz wskazanie zagrożeń dla pacjenta w codziennej praktyce lekarskiej. O alergiach i astmie w Polsce nie mówi się odpowiednio dużo w proporcji do znaczenia tych chorób, na które cierpi co druga osoba w Polsce. Rosnąca liczba chorych na astmę i cierpiących z powodu alergii skłania do podjęcia działań edukacyjnych wobec tych, którzy stykają się z tymi chorobami jako pierwsi – czyli lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej i medycyny rodzinnej. Prawidłowe rozpoznanie i właściwe leczenie tych chorób już na wczesnym etapie ich rozwoju gwarantuje choremu spokojny przebieg tej choroby, a przede wszystkim jej stałą kontrolę.

Kurs szkoleniowy jest jednodniowy i obejmuje cykl 5 sesji 60-minutowych. Uczestnictwo w kursie szkoleniowym nie wymaga wcześniejszego zgłoszenia, a jedynie rejestracji przy stoisku biura organizacyjnego Symposion do wyznaczonej godziny w dniu przeprowadzenia kursu.  Ponadto za odbyty kurs, jego uczestnikowi przysługuje 5 punktów edukacyjnych.

Spotkania Szkoły Podyplomowej zaplanowane są do 12 grudnia 2009 roku – jej ostatnia edycja odbędzie się w również Łodzi.

Ze szczegółami dotyczącymi Szkoły Podyplomowej PTA można się zapoznać pod tym adresem - http://www.pta.med.pl/index.php?o=40


© POLSKIE TOWARZYSTWO ALERGOLOGICZNE
Mapa StronyPolityka Prywatności
Ilość wizyt: 876525