[PTA]
STRONA GŁÓWNA   O PTA   KONTAKT    RSS   

Już za tydzień II Kliniczne Forum Ekspertów!

2010-07-19

W dniach 8-11 września w Hotelu Ossa koło Rawy Mazowieckiej odbędzie się II Kliniczne Forum Ekspertów „Standardy w Astmie – Diagnostyka i Leczenie”. Forum organizowane jest w ramach Narodowego Programu Wczesnej Diagnostyki i Leczenia Astmy POLASTMA i jest jedną z największych konferencji w Polsce poświęconych tylko i wyłącznie astmie.

Program POLASTMA, który działa pod auspicjami Polskiego Towarzystwa Alergologicznego to obecnie największa i najważniejsza inicjatywa mająca na celu zapobieganie i jak najlepsze leczenie astmy w naszym kraju. Akces do Programu zgłosiło ponad 1000 lekarzy zainteresowanych najnowszymi metodami postępowania z astmą, którzy w ten sposób stali się jego ambasadorami w swoich środowiskach zawodowych. POLASTMA wiąże działania związane z edukacją społeczną nt. astmy oraz poprawą jakości opieki medycznej poprzez współpracę środowiska lekarskiego z reprezentacją chorych.

Główne cele POLASTMY to:
• zmniejszenie śmiertelności i liczby dni hospitalizacji z powodu astmy,
• zmniejszenie liczby osób niezdolnych do pracy zawodowej z powodu astmy,
• wzrost stosowania leków przeciwzapalnych w stosunku do leków objawowych,
• zmniejszenie liczby chorych z ciężką niekontrolowaną astmą,
• zapobieganie powikłaniom choroby i stosowanej terapii,
• wzrost świadomości społecznej dotyczącej problemów związanych z astmą,
• zmniejszenie całkowitych kosztów opieki nad chorymi.

Cykliczne spotkania w ramach Klinicznego Forum Ekspertów są jedną z metod osiągnięcia powyższych celów. Akademicka teoria ma szansę spotkać się tu z praktyką kliniczną. Proces leczenia astmy jest związany z wieloma specjalizacjami medycyny, stąd wykłady i warsztaty w trakcie Forum prowadzić będą eksperci z takich dziedzin jak alergologia, pediatria, interna, laryngologia, pulmonologia oraz kardiologia, gastrologia i endokrynologia. Szerokie podejście do problemu astmy było wielką zaletą pierwszej edycji Forum, stąd też ogromny nacisk by również tegoroczna zainteresowała wszystkich, którzy bez względu na swoją specjalizację, stykają się w codziennej praktyce lekarskiej z astmą. Program Forum obejmuje m.in. takie zagadnienia jak problematykę astmy ciężkiej, immunoterapii swoistej w leczeniu i zapobieganiu astmie, astmy u dzieci czy chorób współistniejących (np. niewydolność krążenia, choroba refleksowa przełyku, zapalenie zatok, osteoporoza). Warto wspomnieć, że gościem Forum będzie międzynarodowej sławy specjalista w zakresie astmy – Prof. Christian Virchow z Uniwersytetu Medycznego w Rostocku.

Organizatorzy Forum zaplanowali w ciągu 4 dni Forum 12 sesji plenarnych i 3 sesje warsztatowe, poświęcone różnym spojrzeniom na proces diagnostyki i leczenia astmy w Polsce i na świecie. Na uczestników Forum czeka również bogaty program imprez towarzyszących.

Na stronie internetowej Polskiego Towarzystwa Alergologicznego – www.pta.med.pl – oraz Narodowego Programu Wczesnej Diagnostyki i Leczenia Astmy POLASTMA – www.mojaastma.org.pl – znajdą Państwa szczegóły dotyczące II Klinicznego Forum Ekspertów.


Do góry strony
© POLSKIE TOWARZYSTWO ALERGOLOGICZNE
Mapa StronyPolityka Prywatności
Ilość wizyt: 876525