[PTA]
STRONA GŁÓWNA   O PTA   KONTAKT    RSS   

Kongres ERS - jedna z największych konferencji medycznych na świecie

2010-09-17

18 września rozpoczyna się jedna z największych medycznych konferencji na świecie. Spotkanie, które odbędzie się w dniach 18-22 września 2010 roku w Barcelonie, organizowane jest przez European Respiratory Society (ERS).

European Respiratory Society istnieje od 20 lat. W tym czasie jego coroczny Kongres stał się jedną z najważniejszych wydarzeń światowej medycyny – ubiegłoroczne spotkanie w Wiedniu zgromadziło niemal 19 000 uczestników ze 120 krajów świata. Tegoroczny Kongres ma pobić ubiegłoroczny rekord.

Warto zauważyć, że Kongres w Barcelonie będzie wyjątkowy nie tylko ze względu na rocznicę powstania ERS. Rok 2010 został ogłoszony przez Forum Międzynarodowych Towarzystw Chorób Oddechowych (The Forum of International Respiratory Societies - FIRS) Rokiem Płuca. Ta inicjatywa ma zwrócić uwagę władzom państwowym i samorządowym na zagadnienie oraz znaczenie chorób płuc – w tym również astmy – na system opieki zdrowotnej. Inicjatywy oraz aktywności podejmowane w ciągu Roku Płuc mają przypominać jak wiele jest jeszcze do zrobienia w aspekcie prawidłowej kontroli, a przede wszystkim zapobieganiu chorobom płuc.

Sesje i warsztaty Kongresu ERS będą poświęcone m.in. onkologii płuc, pediatrycznym aspektom leczenia chorób płuc, ich epidemiologii oraz najnowszym metodom diagnostyki i terapii pulmonologicznej. Wśród zagadnień dotyczących astmy można wymienić takiej jak: astma a sport, alergie pokarmowe a astma, leczenie i diagnostyka zaostrzeń astmy.


© POLSKIE TOWARZYSTWO ALERGOLOGICZNE
Mapa StronyPolityka Prywatności
Ilość wizyt: 876525